nkg 2010.02.27. 10:13

A partraszállás...

Tegnap újra elkezdődött a magyar (ülő)foci bajnokság. Bármennyire is szar legyen labdarugásunk, a téli szünet igazán hosszú tud lenni azoknak az elvetemült hülyéknek, akik még képesek ezt a labdakergetést figyelni.

Az első meccs egyben a Tornyi-banda tavaszi hadjáratának első állomása is volt! A partraszállás a szomszédos, eső áztatta Debrecenben. Még a meccs előtt szerettem volna írni egy kis kedvcsinálót, de be kell valljam nem igazán tudtam mit kezdeni vele. Olyan felemás érzéseim voltak, mint szerintem minden DVTK drukkernek. Tudjuk, hogy a csapat nagyon jó erőkből áll, hogy van benne minimum 4-5 olyan "klasszis", aki meccseket tud eldönteni, de az azért az edzőmeccsekből kiderült, hogy a csapat még nincs kész. Ha mélyen a szívünkbe nézünk, ebben a meccsben előzetesen minden benne volt a kiütéses vereségtől a bravúr győzelemig...

Aztán... Valahogy a meccs is ugyanilyen lett. Hálistennek a vendégszektorra ki lehetett tenni a megtelt táblát, és ahogy az a közel 1000 szurkolónk mit tagadjuk leszurkolta a hazaiakat, a csapat is tartotta a lépést a bajnokkal. Persze nem érdemes tagadni szükség volt nem egyszer a frissen igazol Malinauskas óriási bravúrjaira, de a csapat jól állt a lábán (szerintem meg is lepték vele a sok károgót...). Egy szerencsés góllal aztán meg is szereztük a szünet előtt a vezetést, csak hogy minden még szebb legyen.

Minden szép és jó volt a 75. percig, amikor már nem csak a szakavatott szem (Barna), de a mezei szurkoló is láthatta, hogy a srácokat kicsit felőrölte a mély talajjal, meg a jobb erőkből álló Lokival folytatott küzdelem. Sajnos ahogy kell 10 perc alatt be is daráltak minket.

Ami azonban ennél sokkal fontosabb, mind a tábor, mind a csapat megmutatta, hogy van benne tartás, képes csodálatos dolgokra, és bízhatunk abban, hogy a tavaszi hadjárat során nem csak, hogy egymásra találnak, de újra csodálatos meccseket élhetünk majd át, a végén egy biztos bentmaradással... Elvégre ezért hoztuk ide Barnát...

Jövőhét pénteken folyt. köv. ezúttal már természetesen velem is!